Szerda hajnalban ér el minket az újabb markáns hidegfront, mely a változatosság kedvéért nem hoz orkán erejű szelet, ám a csapadékfajták egész tárházát terítékre vetheti.
Hajnalban éri el az északnyugati határt és az előző fronthoz képest lényegesen lassabban robog majd délkeletnek. Ahogy azt az alábbi GFS modell által előrejelzett csapadék előrejelzési térképen is láthatjuk( bekezdés alatt), főként a Dunántúlon és délen jelentős mennyiségű csapadékot hoz majd magával. Eső, zápor sőt zivatar is egyaránt előfordulhat ezeken a területeken, illetve a nap későbbi szakaszában délkeleten és keleten is.
A nyári zivatarok mellett északnyugat felől az erős hidegbeáramlásnak köszönhetően, akár halmazállapot váltás sem kizárt. Ahogy az a 850hPa-os (1500m) hőmérsékleti térképeken is láthatjuk, 24 óra alatt a magasban +4, +5 fokról a nyugati részeken -5 fokig hűl majd a levegő.
A lehűlésnek köszönhetően, rövid időre az esőt havas eső, hó válthatja fel, különösen a magasabb csúcsokon a Mecsekben, Bakonyban, Alpokalján, Kőszegi-hegységben és az Északi-Középhegységben. Valószínűleg megmaradó hóra nem kell készülni, esetleg rövid ideig varázsolhatja fehérré a csúcsokat.
Az UM modell holnapra (kék=hó):
Összegezve:
Éjszaka intenzív csapadékzóna éri el hazánkat egy hidegfront kíséretében, melynek hatására az északnyugati szél megerősödhet, zivatarok pattanhatnak ki és hó sem kizárt.
A zivatarokat átmenetileg viharos szél, intenzív csapadék, akár jégdara, hóesés is kísérheti.
Jelentős csapadék várható, akár 10-20mm is, a délnyugati részeken hullhat a legtöbb.
Megj.: a modellek között van némi eltérés, egy racionális konklúziót igyekeztünk levonni belőlük!
Borító:thoughtco.com
Térképek: https://mapy.meteo.pl https://www.wxcharts.com/?panel=default&model=gfs,gfs,gfs,gfs®ion=slovakia&chart=850temp,850temp,wind10mkph,2mtemp&run=00&step=174&plottype=10&lat=46.478&lon=22.927&skewtstep=0