Heves szupercellák a határon!

Heves szupercellák a határon!

Heves szupercellák a határnál, tojás méretű jeget produkáltak szomszédunkban!

Szlovénia felől több, heves szupercella tart a nyugati határ felé, várhatóan Körmenetd és Szombathelyet éri el először!
A zivatarok kelet-északkelet felé tartanak, így a Tatabánya-Zalaegerszeg vonaltól északnyugatra kell elsődlegesen heves eseményekre készülni, de ettől délkeletre is kialakulhatnak zivatarok, szupercellák!

Egyelőre komolyabb gyengülés jelei nem mutatkoznak, de a határon belül már elkezdhetnek gyengülni.
Valószínűleg zivatarrendszerként fogják átszelni az országot. A határ mentén még heves eseményeket produkálhatnak a zivatarok, de később is lehetnek helyenként nagyobb szemű jegek, viharos szél!

A zivatarokat, illetve magát a rendszert is felhőszakadás kíséri/fogja kísérni, egy-egy területen 20mm feletti csapadék is lehullhat rövid időn belül!

Mindeközben zivatarrendszer kezd kialakulni Zalaegerszeg térségében is, ott heves esőzésre, valamint jelentős villámtevékenységre kell számítani, és ahogyan a nyugati, most belépő cellák, ezek is kelet-északkelet irányban haladnak!


Figyeljünk a hivatalos szervek tájékoztatására, illetve kövessetek bennünket is, igyekszünk beszámolni az eseményekről!

Képek forrása: Windy.com

Ez is érdekelhet!  Hidegfront alakítja időjárásunkat, záporokkal, zivatarokkal

Szólj hozzá!