Újabb zivatarok, ezúttal délkeleten, délen!

Ismét zivatarok jöhetnek, elsősorban délen, délkeleten, de megdörrenhet az ég északkeleten is! Jelenleg sokfelé vannak záporok az országban, és viszonylag egybefüggő a felhőtakaró, nem egy tipikus zivataros nap ismertetőjegyei ezek. Ez alól kivételt csak egy északkeleten kialakuló szakadozottabb rész jelent, ott a napsütés hatására megindulhat a gomolyfelhők erősödése. Az északkeleti területeknél azonban reményteljesebb a déli … Olvass tovább

Zivatarok, szupercellák jönnek!

Ma és szombaton is zivatarok, szupercellák jönnek! Erős két nap előtt állunk, már kora reggel szupercella volt a Balaton térségében, és várhatóan továbbiak fognak kialakulni! A szupercellás konvekciót támogatja az erős szélnyírás (15-25m/s) az erős örvényesség és van némi CAPE is hozzá. A zivatarokat viharos, erősen viharos szél követi, valamint jégeső is lehet, különösen a … Olvass tovább

Zivatarok a Dunántúlon!

Zivatarok alakultak ki, nézzük, merre haladnak tovább? A délután folyamán zivatarok alakultak ki a Dunántúlon, amik lassan haladnak kelet felé! De meddig juthatnak?Mivel várhatóan a naplemente lelohasztja a kedélyeket, illetve a légkör is stabilabb a Dunától keletre, így várhatóan maximum a Duna vonaláig juthatnak a tömbök, majd lassan szétesnek. Jelenleg Győrnél van egy szebb cella, … Olvass tovább

Durrannak a záporok, zivatarok!

Ahogyan vártuk, aktivizálódott a légkör! Gyorsan alakulnak a záporok, eddig már két zivatar is kialakult az elmúlt egy órában a Tiszántúlon! Ahogyan azt már tegnapi előrejelzésünkben is vártuk, a kora délutáni órákra záporok, zivatarok pattantak ki a Békéscsaba-Miskolc vonal széles sávjában. A zivatarok mozgása észak-déli, miközben a vonal nagyon lassan kelet felé mozog. Jelenleg északon … Olvass tovább

Még sok hó lesz!

A ciklon csapadékmezeje dél felől egyre jobban beteríti az országot, miközben a hátoldalra kerülve már szinte mindenhol havazik! Még nincs vége a havazásnak, a Dunántúlon pedig egy darabig még nem is lesz, van bőven utánpótlása a csapadéknak. Jelenleg még Horvátországban van a csapadéktömb vége, ami lassan mozog észak felé, estig még biztosan kitart a havazás. … Olvass tovább

Elakadt autók, kidőlt fák, leszakadt ágak: Így pusztít a hóvihar a nyugati vármegyékben!

Nyugaton egyre romlik a helyzet, sok a munkája a tűzoltóknak! Egyre több gondot okoz a havazás, amit viharos szél erősít fel! A Katasztrófavédelem honlapján tette közzé, hogy mennyi dolguk akad a havazással: Sok munkát ad a tűzoltóknak a téli időjárás a Dunántúl nyugati részén, főként Győr-Moson-Sopron és Vas vármegyében. Elsősorban elakadt járművekhez, kidőlt fák és … Olvass tovább

Viharos széllel érkezik a hó, komoly fennakadások lehetnek 10-30cm eshet!

Viharos széllel érkezik a hó, komoly fennakadások lehetnek! Ahogy tegnap már megírtuk, a tél utolsó rohama jön csütörtökön és pénteken. Már esik a havazás első hullámából, a főváros térségében lepelnyi-2cm friss hó esett, az Északi-középhegységben pedig több centiméternyi hótakaró alakult ki, de Sopron térségében is havazik. Ettől a vonaltól délre jelenleg az eső esik sokfelé, … Olvass tovább

Hideg reggel, délután havazás!

Hideg reggel, délután havazás! Hidegen indul a reggel, hajnalban -5; -10 fokot is mértek, mostanra 0; -5 fok köré „melegedett” a levegő. A tegnapi viharos, erősen viharos szélből sem maradt sok, még északnyugaton élénk az immár déli szél, máshol szélcsend van, esetleg enyhe légmozgás. A Győr-Siófok-Székesfehérvár-Esztergom által határolt területen még havazik, de nyugat felől fokozatosan … Olvass tovább

Itt a határon a következő hullám, ma is 10-15cm friss hó hullhat!

Itt a határon a következő hullám, ma is 10-15cm friss hó hullhat! Délnyugaton nemrég lépett be az a csapadéktömb, ami hamarosan ismét országszerte havazást hoz! Jelenleg a délnyugati, nyugati határ mentén esik a hó, de gyorsan terjed kelet felé a havazás!A legtöbb hó nagyjából a Pécs-Sárospatak vonal széles sávjában várható, máshol 5-10cm hó hullik le … Olvass tovább

10-15cm hó, máshol vastag jégbevonat, vagy hófúvás lesz kedd reggelre! Itt a tél évek óta nem látott támadása!

10-15cm hó, máshol vastag jégbevonat, vagy hófúvás lesz kedd reggelre! Itt a tél évek óta nem látott támadása! Holnap (kedd) reggelig vastag hótakaró fogja befedni az Alföldet, illetve a Dunántúl déli felét!A csapadékot hozó ciklon kellően hideg levegőre futott rá, így több hullámban érkezik majd a hó, napokig havazhat, de mostani cikkünkben kifejezetten a kedd … Olvass tovább