Dél-Magyarországon rekordközeli magasságokban a hőmérséklet

Hullámzó frontrendszer alakítja ma időjárásunkat, mind a meleg, mind a hidegfrontra érzékenyeket megviselheti a mai nap ebből a szempontból. Észak-déli hőmérsékleti kontraszt alakult ki, látható, hogy délen a határ közelében 22-24 fok közelébe melegedett a levegő, míg északon alig éri el, vagy haladja meg a 10 fokot. A kettő között olyan 15-20 fok között szóródik. … Olvass tovább

A Dunántúlra visszaköszönt az indián nyár, de újabb kiadós záporok, sőt zivatarok is érkeznek

A napokban emlegetett Északnyugat-Európa felett örvénylő mérséklet-övi ciklon előoldalán helyezkedünk el, ennek peremhulláma sokfelé okozott esőt, záporesőt az elmúlt 24 órában, bizony nagyobb területen is jelentős mennyiségű csapadék áztatta a szomjazó földeket. Látható, hogy az Alföldön, különösen annak az északkeleti, keleti részein hullott kiadós mennyiség. Jelenleg a Dunántúlon érvényesül a melegedés hatása leginkább, ott a … Olvass tovább

Leállt a paksi erőmű 4. blokkja!

A jelentések alapján csütörtökön 8ó16p-kor leállt az erőmű 4. blokkja: „automatikus védelmi működés” miatt. Az erőmű weboldalán azt írták, a többi 3 blokk 100%-on üzemel és a 4. blokk leállása nincs hatással a nukleáris biztonságra. A szakemberek dolgoznak a probléma elhárításán. https://index.hu/techtud/2019/10/31/paksi_atomeromu_4._blokk_leallas_atomenergia/

Melegrekordok után fagyos az este!

Az elmúlt hetek sorozatos rekordjai után kissé hidegebb idővel szembesülhettünk és több hegységünkben is volt havazás (link a cikk alján). Ami az estét illeti a nyugodt időben már most többfelé fagy, jelenleg Hevesen mérik a legalacsonyabb értéket, itt -3.4 fok van. Várhatóan reggelre nagy területen kell fagyra készülni, akár -4, -5 fokra is. Többfelé havazott:

+5000 tag a MetKép –>a Ti csoportotokban!

Sziasztok! Hát ez is elérkezett, 5000-en lettünk! Gratulálunk NEKTEK! Ezt a csapatot együtt építjük, adminok, moderátorok és a TAGOK! Idén közel megháromszoroztuk a létszámunk, de továbbra is jó a hangulat 🙂 Kell ennél több? 🙂 Elszánttá tettetek minket, céltudatossá és elkötelezetté, hogy az út, amin haladunk jó! És biztosak vagyunk benne, hogy az a közös … Olvass tovább

Egyre erősebben havazik a Kékesen!(Videó)

Csoportunkba, a Metkép->A ti csoportotok!-ba az imént küldte Végh Zsófia az alábbi videót, melyen látszik, szépen rákapcsolt a hó a Kékesen és foltokban meg is marad!😍 Végh Zsófia képei: Sajnos a videó csak a linkre kattintva indul el: https://www.facebook.com/groups/metkep/permalink/2781014931943352/ Borító: https://24.hu/

Hegységeinkben többfelé havazik!

Számunkra is kicsit váratlanul alakult, hogy a magasban a hideg beszivárgása erőteljesebb hatást váltott ki az északi és nyugati országrészben, mint amit előre láthattunk, s bár az előrejelzésünkben említettük a havazás lehetőségét, nem számoltunk ilyen tartós jellegű hóeséssel. Magasabb csúcsainkon már 0 fokhoz közelítő értékeket mérhetünk, ami a csapadék intenzitásának növekedésétől függően halmazállapot váltást is … Olvass tovább

Hűvös, esős kedd! Hidegfront

A hidegfront a várt módon meghozta hazánkba a változást és jelentősen lehűtötte az időt. Már tegnap délután elérte az ország északnyugati felét a front és haladt tovább keletnek, így ma már hazánk jelentős részén 10 fok körüli értékeket merünk és sokfelé esik az eső. Jelenleg északkeleten, keleten van a legmelegebb, de itt is csupán 12-13 … Olvass tovább

A pusztító viharciklon, alias Nárcisz

Az év ezen szakaszában viszonylag ritkák szoktak lenni az olyan szélsőséges események, mint például a két évvel ezelőtt, 2017. október 29-én tomboló, Nárcisz névre keresztelt viharciklon okozta pusztítás. Nem csak az érkezési időpontja szokatlan, hanem maga a ciklon kialakulási körülményei is eltértek a „hagyományos” az évszakra vonatkozó formáktól.A hozzá kapcsolódó rendkívül markáns és nagy sebességgel … Olvass tovább